Welcome

Hi! My name is Kika. Welcome to my page full of handmade greeting cards. I love crafting of all kinds - from scrapbooking, painting, to any kind of needlework (visit my other blogs, too - right sidebar).
Cardmaking is a special form of crafting - whether we're wishing someone well, inviting them to a party, saying thank you or just celebrate a holiday, there's plenty of occasions in life where a handmade card says it all. However, it might happen that new ideas can be hard to come by. That's where I'd like to help. Just make a coffee, sit down and look to my page for some ideas, inspiration or step-by-step tutorials. Enjoy the time!

Vitajte na mojej stránke zameranej na ručne vyrábané papierové pozdravy. Venujem sa rôznej umeleckej tvorbe - od scrapbookingu, maľovania, až po šitie, pletenie, či vyšívanie (navštívte aj moje iné blogy s týmito témami - bočný panel vpravo). Tvorba pohľadníc je špeciálny druh umenia - či už chcete niekomu popriať veľa zdravia, pozvať na party, poďakovať alebo osláviť sviatky, vždy je dosť príležitostí v živote, kedy to všetko môžete vyjadriť ručne vyrobeným pozdravom. Občas sa však môže stať, že nový nápad neprichádza. Tu by som chcela pomôcť. Urobte si kávičku, pohodlne sa usaďte a pozrite si moje stránky, nájdite nové nápady, inšpirácie alebo krok za krokom návody. Nech sa páči.

Follow my blog

sobota 9. februára 2013

Easter Bunny


Challenges entered:
Avadares - Nr.9: Easter or Spring (entry 43)
Gingerloft - Ribbons and Bows (entry 120)
Cute Card Thursday - Nr. 261, Easter Parade (entry 210), till 27/03/2013
Crafts 4 eternity - Nr. 116, Egg-cellent Easter (entry 59), till 28/03/2013

Awards:


Avadares Honorable Mention
Avadares, March 2013

3 komentáre:

 1. Sweet design!

  Thanks for joining the fun at Avadares for our last challenge.

  Blessing hugs,
  Teresa

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Thank you for joining our Ribbon & Bow challenge at Ginger Loft hugs txx

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Fabulous Easter project! Thanks for joining us at Crafts 4 Eternity this week hugs x

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...