Welcome

Hi! My name is Kika. Welcome to my page full of handmade greeting cards. I love crafting of all kinds - from scrapbooking, painting, to any kind of needlework (visit my other blogs, too - right sidebar).
Cardmaking is a special form of crafting - whether we're wishing someone well, inviting them to a party, saying thank you or just celebrate a holiday, there's plenty of occasions in life where a handmade card says it all. However, it might happen that new ideas can be hard to come by. That's where I'd like to help. Just make a coffee, sit down and look to my page for some ideas, inspiration or step-by-step tutorials. Enjoy the time!

Vitajte na mojej stránke zameranej na ručne vyrábané papierové pozdravy. Venujem sa rôznej umeleckej tvorbe - od scrapbookingu, maľovania, až po šitie, pletenie, či vyšívanie (navštívte aj moje iné blogy s týmito témami - bočný panel vpravo). Tvorba pohľadníc je špeciálny druh umenia - či už chcete niekomu popriať veľa zdravia, pozvať na party, poďakovať alebo osláviť sviatky, vždy je dosť príležitostí v živote, kedy to všetko môžete vyjadriť ručne vyrobeným pozdravom. Občas sa však môže stať, že nový nápad neprichádza. Tu by som chcela pomôcť. Urobte si kávičku, pohodlne sa usaďte a pozrite si moje stránky, nájdite nové nápady, inšpirácie alebo krok za krokom návody. Nech sa páči.

Follow my blog

nedeľa 31. marca 2013

Envelope for an embellished card

How to pack an embellished card? 
The best way is to create a sturdy envelope, which would protect your artwork. I use an A4 size cardstock of any matching color which I cut and fold according the pattern I have created from old cereal box. You can do your own "stencil" from any A4 cardstock, as well. Maybe it seems too much counting, but it's really easy, just follow my picture below. Once you do your pattern, you can make as many envelopes as you need without long measuring and calculating. My envelope is great for cards of 10,5 x 14,5 cm or smaller. Embellishments should not exceed 1 cm of height.

Rozmýšľali ste, ako zabaliť ozdobený 3D pozdrav?
Najlepší spôsob je vyrobiť si pevnú obálku, ktorá vaše umelecké dielo ochráni. Ja používam A4 kartón / výkres vhodnej farby, ktorý vystrihnem a poskladám podľa šablóny. Tú som si vyrobila z nepotrebného hrubšieho kartónu (môže to byť hoci aj krabica od cereálií). Možno sa zdá, že je to veľa počítania, ale vyrobiť ju je naozaj jednoduché a poslúži na toľko obálok, koľko len chcete. Viac už nemusíte počítať a merať. Moja obálka je vhodná na pozdravy veľkosti 10,5 x 14,5 cm, príp. menšie. Výzdoba nemôže byť vyššia ako 1 cm.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...