Welcome

Hi! My name is Kika. Welcome to my page full of handmade greeting cards. I love crafting of all kinds - from scrapbooking, painting, to any kind of needlework (visit my other blogs, too - right sidebar).
Cardmaking is a special form of crafting - whether we're wishing someone well, inviting them to a party, saying thank you or just celebrate a holiday, there's plenty of occasions in life where a handmade card says it all. However, it might happen that new ideas can be hard to come by. That's where I'd like to help. Just make a coffee, sit down and look to my page for some ideas, inspiration or step-by-step tutorials. Enjoy the time!

Vitajte na mojej stránke zameranej na ručne vyrábané papierové pozdravy. Venujem sa rôznej umeleckej tvorbe - od scrapbookingu, maľovania, až po šitie, pletenie, či vyšívanie (navštívte aj moje iné blogy s týmito témami - bočný panel vpravo). Tvorba pohľadníc je špeciálny druh umenia - či už chcete niekomu popriať veľa zdravia, pozvať na party, poďakovať alebo osláviť sviatky, vždy je dosť príležitostí v živote, kedy to všetko môžete vyjadriť ručne vyrobeným pozdravom. Občas sa však môže stať, že nový nápad neprichádza. Tu by som chcela pomôcť. Urobte si kávičku, pohodlne sa usaďte a pozrite si moje stránky, nájdite nové nápady, inšpirácie alebo krok za krokom návody. Nech sa páči.

Follow my blog

pondelok 28. októbra 2013

Christmas Ornament / Vianočná ozdoba


Since the main colors of Christmas are red and green, I wanted to try something different, for example - pink! Therefore I drew candles and Christmas greenery with a pink ink and colored with pink and light green water color pencils, then shadowed with soft pastels. I was hardly, but not successfully, looking for a stamp of some tree branch, so I just grabbed my brush-markers and drew one :-) Then I tied the bow through the punched holes in the paper and glued-on a piece of pink mulberry paper as an accent and my ornament. Finally I smudged the whole picture with a pink soft pastel and added few spots of glitter glue on the branch. Here is the result!

Supplies:
white cardstock A5 (1/2 folded), scrap of white cardstock for ball, pink pen, watercolor pencils - pink and green, round brush Nr,1 for watercolor pencils, pink ribbon, brush markers - brown and two shades of green, glitter glue, scrap of pink mulberry paper, pink chalk, stencil brush, glue, 1/16'' circle hand punch (eg. Fiskars), craft knife, cutting board, scissors, compasses and ruler for Christmas ornament

*********************************************************************************

(SK): Keďže hlavné farby Vianoc sú červená a zelená, chcela som vyskúšať niečo iné, napríklad - ružovú! Preto som nakreslila sviečky a vianočnú ikebanu ružovým tušom a vyfarbila ružovou a zelenou akvarelovou pastelkou. Okraje som vytieňovala suchým pastelom. Márne som sa obzerala po nejakej pečiatke s ihličnatou vetvičkou, tak som siahla po štetcových fixkách a nakreslila vlastnú :-) Potom som uviazala mašličku cez dierky v papieri a nalepila kúsok ružového hodvábneho papiera na pozadie a ornament v tvare vianočnej gule. Nakoniec som vytieňovala okraje celého obrázka ružovým suchým pastelom a pridala pár bodiek glitrového lepidla na vetvičku. Tu je výsledok!

Materiál a pomôcky:
biely výkres A5 (zložiť na 1/2) + kúsok na vianočnú guľu, ružové pero, akvarelové pastelky - ružová a zelená, okrúhly štetec č. 1, ružová stužka, štetcové fixky - hnedá a 2 odtiene zelenej, glitrové lepidlo, zvyšok hodvábneho ružového papiera, ružová krieda - suchý pastel, štetec na šablóny, lepidlo, 1,5 mm kruhový ručný dierkovač (napr. Fiskars), modelársky nožík, rezacia podložka, nožnice, kružidlo a pravítko na nakreslenie vianočnej gule

Challenges I entered with this card:
Southern Girls - Shine On, Entry Nr. 56 (till Nov. 1/2013) x
613 Avenue Create - Challenge 43, Anything Goes..., Entry Nr. 63 (till Nov. 2/2013) x
Emerald Faeries - Challenge 48, Sparkle, Entry Nr. 113 (till Now. 1/2013) x
Polkadoodles - Christmas, Entry Nr.11 x

4 komentáre:

 1. Thanks so much for joining us at Southern Girls. I love that you have drawn candles and the tree branch - sooooo creative. Love it! hugs x

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Kika this is lovely. Thanks for joining us at Polka Doodles.
  Anjie

  OdpovedaťOdstrániť
 3. This is well done! I love the ornament! Thanks so much for leaving this on our front porch here at 613 Avenue Create!
  Hugz,
  Chana, Owner

  OdpovedaťOdstrániť
 4. This is great. Love how you ink the edges of your card. Love it! Thanks for joining the Challenge at our neighborhood---613 Avenue Create! God bless, always!

  JO ANN
  http://jatterburycreations.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...