Welcome

Hi! My name is Kika. Welcome to my page full of handmade greeting cards. I love crafting of all kinds - from scrapbooking, painting, to any kind of needlework (visit my other blogs, too - right sidebar).
Cardmaking is a special form of crafting - whether we're wishing someone well, inviting them to a party, saying thank you or just celebrate a holiday, there's plenty of occasions in life where a handmade card says it all. However, it might happen that new ideas can be hard to come by. That's where I'd like to help. Just make a coffee, sit down and look to my page for some ideas, inspiration or step-by-step tutorials. Enjoy the time!

Vitajte na mojej stránke zameranej na ručne vyrábané papierové pozdravy. Venujem sa rôznej umeleckej tvorbe - od scrapbookingu, maľovania, až po šitie, pletenie, či vyšívanie (navštívte aj moje iné blogy s týmito témami - bočný panel vpravo). Tvorba pohľadníc je špeciálny druh umenia - či už chcete niekomu popriať veľa zdravia, pozvať na party, poďakovať alebo osláviť sviatky, vždy je dosť príležitostí v živote, kedy to všetko môžete vyjadriť ručne vyrobeným pozdravom. Občas sa však môže stať, že nový nápad neprichádza. Tu by som chcela pomôcť. Urobte si kávičku, pohodlne sa usaďte a pozrite si moje stránky, nájdite nové nápady, inšpirácie alebo krok za krokom návody. Nech sa páči.

Follow my blog

pondelok 28. októbra 2013

Christmas Tree / Vianočný stromček


This is my Christmas tree based on stencil I created by myself. I perforated the frame and added an accent by embossing the snowflakes. Few stars on the blue background inside the card makes a winter night scenery.

Supplies:
white cardstock A5 (1/2 folded), scrap of blue patterned paper for background A6, tree stencil, 1/16'' circle hand punch (Fiskars), crafting knife, cutting board, pencil, ruler, embossing table, embossing stencil - snowflake, embossing tool, star hand punch (Fiskars), glue, paper cutter

*********************************************************************************

(SK): Toto je môj zasnežený stromček, ktorý som vyrobila na základe vlastnej šablóny. Okraj som vydierkovala a vyzdobila snehovými vločkami pomocou embosovacej techniky. Zopár hviezdičiek na modrom pozadí vo vnútri karty navodzuje zimnú nočnú atmosféru. 

Materiál a pomôcky:
biely výkres A5 (zložený na 1/2), zvyšok modrého vzorového papiera na pozadie A6, šablóna stromčeka, 1,5 mm dierkovač na papier (napr. Fiskars), modelársky nožík, rezacia podložka, ceruzka, pravítko, podsvietený embosovací stolček, embosovacia šablóna - snehová vločka, embosovací nástroj s malou hlavičkou (poslúži aj tuha z vypísaného guličkového pera), dierovač na papier v tvare hviezdičky (napr. Fiskars), lepidlo, rezačka na papier

Challenges:
Allsorts Challenge - Week 230, Treemendous, Entry 50 (till Nov.1/2013) x

3 komentáre:

 1. What a super take on my Treemendous theme at Allsorts, thanks so much for joining in.

  B x

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Awww such a sweet festive card Kika! Thank you so much for joining us at Allsorts for our Treemendous challenge x

  OdpovedaťOdstrániť
 3. This is great and thanks for joining our challenge at Allsorts this week
  x catherine

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...