Welcome

Hi! My name is Kika. Welcome to my page full of handmade greeting cards. I love crafting of all kinds - from scrapbooking, painting, to any kind of needlework (visit my other blogs, too - right sidebar).
Cardmaking is a special form of crafting - whether we're wishing someone well, inviting them to a party, saying thank you or just celebrate a holiday, there's plenty of occasions in life where a handmade card says it all. However, it might happen that new ideas can be hard to come by. That's where I'd like to help. Just make a coffee, sit down and look to my page for some ideas, inspiration or step-by-step tutorials. Enjoy the time!

Vitajte na mojej stránke zameranej na ručne vyrábané papierové pozdravy. Venujem sa rôznej umeleckej tvorbe - od scrapbookingu, maľovania, až po šitie, pletenie, či vyšívanie (navštívte aj moje iné blogy s týmito témami - bočný panel vpravo). Tvorba pohľadníc je špeciálny druh umenia - či už chcete niekomu popriať veľa zdravia, pozvať na party, poďakovať alebo osláviť sviatky, vždy je dosť príležitostí v živote, kedy to všetko môžete vyjadriť ručne vyrobeným pozdravom. Občas sa však môže stať, že nový nápad neprichádza. Tu by som chcela pomôcť. Urobte si kávičku, pohodlne sa usaďte a pozrite si moje stránky, nájdite nové nápady, inšpirácie alebo krok za krokom návody. Nech sa páči.

Follow my blog

streda 30. októbra 2013

Merry Christmas / Veselé Vianoce


Another of my (almost) monochromatic cards. For the central pattern I used a piece of scrap light brown papier. I tore the border, wrote a Christmas wish by brown drawing ink, drew the branch with archival quality calligraphic pens and made the star from corrugated cardstock. Then I smudged the paper and star with brown chalk to add an elderly look. Embellishment around is made of die cuts.

Supplies:
light brown marble cardstock A5 (22 x 14 cm) 1/2 - folded, piece of light brown cardstock, brown drawing ink (KOH-I-NOOR), ink pen with a sharp point, ink pen with 1 mm point, archival quality calligraphy markers (EK Success) - brown and green, brown corrugated paper 3 x 3 cm, brown embroidery thread, Holly Branch punch 1'' / 2,5 cm (Xcut, XCU 261895), 1/8'' circle hand punch (Fiskars), 1/16'' circle hand punch (Fiskars), glue, paper cutter, scissors, ruler, pencil, compass to create a 6 point star  

*********************************************************************************

(SK): Ďalšia z mojich (takmer) monochormatických kariet. Na centrálny motív som použila zvyšok hnedého výkresu. Okraje som ručne obtrhala, vianočný pozdrav som napísala hnedým tušom, nakreslila vetvičku s ihličím pomocou kaligrafických fixiek a z vlnitej lepenky som vyrobila hviezdičku. Potom som okraj papiera aj hviezdičku vytieňovala hnedým suchým pastelom, aby vyzerali ako zostarnuté alebo "očmudené". Hviezdičku som priviazala hnedou bavlnkou cez vyrazené dierky. Lístky okolo sú vyrobené pomocou vyrezávačky a dierovača.

Materiál a pomôcky:
svetlo-hnedý mramorový kartón A5 (22 x 14 cm) zložený na 1/2, kúsok svetlo-hnedého výkresu, hnedý tuš (KOH-I-NOOR), redis pierko s ostrým hrotom, pierko s 1 mm hrotom, archívne kaligrafické fixky (EK Success) - hnedá a zelená, hnedá vlnitá lepenka 3 x 3 cm, hnedá vyšívacia bavlnka, Holly Branch raznica 1'' / 2,5 cm (Xcut, XCU 261895), 1/8'' / 3 mm ručný dierkovač (Fiskars), 1/16'' / 1,5 mm ručný dierkovač (Fiskars), lepidlo, rezačka na papier, nožnice, pravítko, ceruzka, kružidlo na výrobu 6 cípej hviezdičky 

Challenges:
Aud Sentiments - Christmas Sentiments, Challenge 92, Entry 119 (till Nov. 5/2013) x
CAS.ology - Week 69: Brown, Entry 48 (till Nov. 10/2013) x

2 komentáre:

 1. Such a pretty Christmas card. Thanks for joining us at Aud Sentiments
  Hugs,
  Julie T

  OdpovedaťOdstrániť
 2. I think the torn edged elements are so interesting! The whispy pines are elegant!

  Thanks for joining us it he FUN and playing with us at CASology this week!!

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...