Welcome

Hi! My name is Kika. Welcome to my page full of handmade greeting cards. I love crafting of all kinds - from scrapbooking, painting, to any kind of needlework (visit my other blogs, too - right sidebar).
Cardmaking is a special form of crafting - whether we're wishing someone well, inviting them to a party, saying thank you or just celebrate a holiday, there's plenty of occasions in life where a handmade card says it all. However, it might happen that new ideas can be hard to come by. That's where I'd like to help. Just make a coffee, sit down and look to my page for some ideas, inspiration or step-by-step tutorials. Enjoy the time!

Vitajte na mojej stránke zameranej na ručne vyrábané papierové pozdravy. Venujem sa rôznej umeleckej tvorbe - od scrapbookingu, maľovania, až po šitie, pletenie, či vyšívanie (navštívte aj moje iné blogy s týmito témami - bočný panel vpravo). Tvorba pohľadníc je špeciálny druh umenia - či už chcete niekomu popriať veľa zdravia, pozvať na party, poďakovať alebo osláviť sviatky, vždy je dosť príležitostí v živote, kedy to všetko môžete vyjadriť ručne vyrobeným pozdravom. Občas sa však môže stať, že nový nápad neprichádza. Tu by som chcela pomôcť. Urobte si kávičku, pohodlne sa usaďte a pozrite si moje stránky, nájdite nové nápady, inšpirácie alebo krok za krokom návody. Nech sa páči.

Follow my blog

štvrtok 21. novembra 2013

Christmas Card with Pinecone


This is my new Christmas card I have created last night. I was inspired by sketch Nr. 320 on Mojomonday. I created the stamp of pinecone by myself from lino and stamped on a piece of white paper. Then I tore out the motif and slightly smudged with chalks. The border is from the same paper as card base and embossed by embossing folder.

Supplies: 
Papers - golden folding card by Crealando, colored papers - green, burgundy by Crelando
Stamps - mine
Colors - color for linocut, chalks - green, brown, red
Embellishment - 3 small glass gems (Crelando), golden ribbon (Melinera)
Other tools - paper cutter, Big Shot, Embossing folder Alpine Pattern (Sizzix), stencil brush, glue
My own Stamps of pinecone and branch made from lino
Challenges:
Mojomonday - Sketch Nr. 320, entry 84, (till Nov. 24/2013)
Craftyhands - November Challenge, Classic Christmas colors: red, gold, green, entry 22 (till Nov. 22/2013) x

Tu je môj nový vianočný pozdrav, ktorý som včera vyrobila. Nechala som sa inšpirovať schémou na stránke Mojomonday, ktorú som však trošku modifikovala. Pečiatku šišky a vetvičiek som si vyrobila sama linorytovou technikou (pozri hore) a hotové pečiatky som odtlačila na kus bieleho papiera. Motív som potom opatrne vytrhla a okraje zafarbila suchými pastelmi. Bordúru vľavo som embosovala pomocou embosovacieho strojčeka, je z toho istého zlatistého papiera ako základ pozdravu. Šišky som nalepila na zelený kartón, ktorý je ešte podlepený bordovým. Celé som to previazala zlatou stužkou a doplnila troma sklenými kamienkami.

Materiál a pomôcky:
Papiere - zlatý pozdrav z kreatívnej sady Crealando, farebné papiere - zelený, bordový (Crelando)
Pečiatky - moje
Farby - farba na linoryt, suché pastely - zelený, hnedý, červený
Doplnky - 3 malé sklené kamienky (Crelando), zlatá stužka 0,5 cm (Melinera)
Ostatné - rezačka na papier, Big Shot, embosovacia kapsa Alpine Pattern (Sizzix), štetec, lepidlo

1 komentár:

  1. Wow you have taken me back to school days and lino cutting.What a lovely card that really is all your own work.Thank you for joining in the Kraftyhands Challenge.
    Sylvia x

    OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...