Welcome

Hi! My name is Kika. Welcome to my page full of handmade greeting cards. I love crafting of all kinds - from scrapbooking, painting, to any kind of needlework (visit my other blogs, too - right sidebar).
Cardmaking is a special form of crafting - whether we're wishing someone well, inviting them to a party, saying thank you or just celebrate a holiday, there's plenty of occasions in life where a handmade card says it all. However, it might happen that new ideas can be hard to come by. That's where I'd like to help. Just make a coffee, sit down and look to my page for some ideas, inspiration or step-by-step tutorials. Enjoy the time!

Vitajte na mojej stránke zameranej na ručne vyrábané papierové pozdravy. Venujem sa rôznej umeleckej tvorbe - od scrapbookingu, maľovania, až po šitie, pletenie, či vyšívanie (navštívte aj moje iné blogy s týmito témami - bočný panel vpravo). Tvorba pohľadníc je špeciálny druh umenia - či už chcete niekomu popriať veľa zdravia, pozvať na party, poďakovať alebo osláviť sviatky, vždy je dosť príležitostí v živote, kedy to všetko môžete vyjadriť ručne vyrobeným pozdravom. Občas sa však môže stať, že nový nápad neprichádza. Tu by som chcela pomôcť. Urobte si kávičku, pohodlne sa usaďte a pozrite si moje stránky, nájdite nové nápady, inšpirácie alebo krok za krokom návody. Nech sa páči.

Follow my blog

piatok 1. novembra 2013

Merry and Bright


My Christmas card which I want to enter the sketch challenge at Tuesday Morning .
There is a handmade folded heart from white lightweight paper - I found a tutorial on internet. It inspired me so, that I had to try it by myself. Then I made a matching heart from red cardstock, punched a bear, cut out holly branch leaves, created an angel lace and stamped a sentiment :-) Isn't that simple?

Supplies:
light brown marble cardstock, scraps of red heavy weight cardstock (Crelando), scraps of light brown cardstock of matching color for lace and bear, white cardstock for lace, paper cutter, white paper, scissors, green paper for leaves, green marker (KOH-I-NOOR), crafter knife, cutting board, pencil, small heart hand punch (Fiskars), 1/16'' and 1/8'' circle punches (Fiskars), punches - angel and bear (OWIM GmbH and Co., Germany), embroidery thread of white color, white pencil for faux stitches on heart, rubber stamp for sentiment, black stamping ink, red marker, liquid glue for heart (Herkules), glue stick for other embellishments

Challenges:
Tuesday Morning Sketches - Nr. 427

*********************************************************************************

(SK): Môj nový prírastok k vianočným pozdravom, ktorý som urobila dnes. Hlavným motívom je skladané srdiečko z bieleho kancelárskeho papiera - návod som našla na internete. Inšpirovalo ma to natoľko, že som to hneď chcela vyskúšať. Potom som k nemu vystrihla červené srdiečko z výkresu, prilepila medvedíka, vystrihla zelené lístky, vyrobila som "krajku" s anjelikmi a pečiatkou vytlačila názov. Jednoduché, nie?

Materiál a pomôcky:
svetlo-hnedý mramorový výkres, zvyšky tvrdého červeného a svetlo-hnedého jednofarebného kratónu na podlepenie krajky a medvedíka (napr. Crelando, 250 g/m2), biely výkres na "krajku", rezačka na papier (Fiskars), biely kancelársky papier na srdiečko, zvyšky zeleného papiera, nožnice, zelená fixka (KOH-I-NOOR), modelársky nožík, rezacia podložka, ceruzka, ručný dierovač s motívom srdiečka (napr. Fiskars), 1,5 mm and 3 mm kruhový ručný dierovač (napr. Fiskars), vyrezávačky na papier - anjelik a medveď (OWIM GmbH and Co., Germany / LIDL), biela vyšívacia bavlnka (napr. Perlovka), biela ceruzka na falošné vyšívanie na srdiečku, gumená pečiatka na nadpis, čierny razítkový atrament, červená fixka (alebo razítkový atrament vhodnej farby), tekuté lepidlo na fixovanie srdiečka (Herkules), tyčinkové lepidlo na ostatné lepenie

7 komentárov:

 1. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Sweet card thanks for sharing with us at crafty little fairies
  Hugs Kelly

  OdpovedaťOdstrániť
 3. This is lovely. Thanks for joining us at Polka Doodles.
  Anjie

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Lovely, thanks for joining us at Polka doodles.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. I love the bright colors you used with the neutral background. Thanks for linking your card up with us at the Sister Act Card Challenge.
  Cathy xx

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Beautiful card! Thanks for joining us at Polka Doodles! HUgsxx

  OdpovedaťOdstrániť
 7. I love how you folded the punched border around the heart Kika, it's beautiful. Cute teddy bear too!
  Cheers,
  Beccy

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...