Welcome

Hi! My name is Kika. Welcome to my page full of handmade greeting cards. I love crafting of all kinds - from scrapbooking, painting, to any kind of needlework (visit my other blogs, too - right sidebar).
Cardmaking is a special form of crafting - whether we're wishing someone well, inviting them to a party, saying thank you or just celebrate a holiday, there's plenty of occasions in life where a handmade card says it all. However, it might happen that new ideas can be hard to come by. That's where I'd like to help. Just make a coffee, sit down and look to my page for some ideas, inspiration or step-by-step tutorials. Enjoy the time!

Vitajte na mojej stránke zameranej na ručne vyrábané papierové pozdravy. Venujem sa rôznej umeleckej tvorbe - od scrapbookingu, maľovania, až po šitie, pletenie, či vyšívanie (navštívte aj moje iné blogy s týmito témami - bočný panel vpravo). Tvorba pohľadníc je špeciálny druh umenia - či už chcete niekomu popriať veľa zdravia, pozvať na party, poďakovať alebo osláviť sviatky, vždy je dosť príležitostí v živote, kedy to všetko môžete vyjadriť ručne vyrobeným pozdravom. Občas sa však môže stať, že nový nápad neprichádza. Tu by som chcela pomôcť. Urobte si kávičku, pohodlne sa usaďte a pozrite si moje stránky, nájdite nové nápady, inšpirácie alebo krok za krokom návody. Nech sa páči.

štvrtok 22. januára 2015

Bugaboo 5th Birthday: Day5


Bugaboo 5th Birthday celebration came to Day5 with the Challenge: Humor Me
For that I created this cute card for birthday of loved one with saying: "I love you with all my butt, I would say Heart, but my butt is bigger" and I used this lovely digi-stamp of eating mouse from Bugaboo. And yes, say "Cheese!".

Other challenges:2 komentáre:

 1. Really cute!!! Thanks for sharing your lovely creation with us on Day Five of our Birthday Celebration at Bugaboo Stamps.
  Jen Leeflang
  Bugaboo DT

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Thanks for joining in our 5th Birthday Bash Humor Challenge @ Catch the Bug!
  I love all of your projects and appreciate you taking the time to join us!

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...