Welcome

Hi! My name is Kika. Welcome to my page full of handmade greeting cards. I love crafting of all kinds - from scrapbooking, painting, to any kind of needlework (visit my other blogs, too - right sidebar).
Cardmaking is a special form of crafting - whether we're wishing someone well, inviting them to a party, saying thank you or just celebrate a holiday, there's plenty of occasions in life where a handmade card says it all. However, it might happen that new ideas can be hard to come by. That's where I'd like to help. Just make a coffee, sit down and look to my page for some ideas, inspiration or step-by-step tutorials. Enjoy the time!

Vitajte na mojej stránke zameranej na ručne vyrábané papierové pozdravy. Venujem sa rôznej umeleckej tvorbe - od scrapbookingu, maľovania, až po šitie, pletenie, či vyšívanie (navštívte aj moje iné blogy s týmito témami - bočný panel vpravo). Tvorba pohľadníc je špeciálny druh umenia - či už chcete niekomu popriať veľa zdravia, pozvať na party, poďakovať alebo osláviť sviatky, vždy je dosť príležitostí v živote, kedy to všetko môžete vyjadriť ručne vyrobeným pozdravom. Občas sa však môže stať, že nový nápad neprichádza. Tu by som chcela pomôcť. Urobte si kávičku, pohodlne sa usaďte a pozrite si moje stránky, nájdite nové nápady, inšpirácie alebo krok za krokom návody. Nech sa páči.

Follow my blog

utorok 12. júla 2016

Christmas in July! - Day4

Hi! The topic of Day 4 of Christmas in July challenge at Catch the Bug blog is a BINGO! Here are the rules:


I decided for diagonal line: Ribbon - Bugaboo image - Snowflake.

2 komentáre:

  1. Thanks so much for participating in our CIJ event for Tuesdays Challenge! I love your project! Thanks for using a Bugaboo image, I love that image!!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Thank you so much for linking up with us in our challenge at Catch The Bug! Please join us, again, next time, for a new challenge and more chances to win! ~~Sammibug~~ DT Member For Bugaboo Stamps

    OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...