Welcome

Hi! My name is Kika. Welcome to my page full of handmade greeting cards. I love crafting of all kinds - from scrapbooking, painting, to any kind of needlework (visit my other blogs, too - right sidebar).
Cardmaking is a special form of crafting - whether we're wishing someone well, inviting them to a party, saying thank you or just celebrate a holiday, there's plenty of occasions in life where a handmade card says it all. However, it might happen that new ideas can be hard to come by. That's where I'd like to help. Just make a coffee, sit down and look to my page for some ideas, inspiration or step-by-step tutorials. Enjoy the time!

Vitajte na mojej stránke zameranej na ručne vyrábané papierové pozdravy. Venujem sa rôznej umeleckej tvorbe - od scrapbookingu, maľovania, až po šitie, pletenie, či vyšívanie (navštívte aj moje iné blogy s týmito témami - bočný panel vpravo). Tvorba pohľadníc je špeciálny druh umenia - či už chcete niekomu popriať veľa zdravia, pozvať na party, poďakovať alebo osláviť sviatky, vždy je dosť príležitostí v živote, kedy to všetko môžete vyjadriť ručne vyrobeným pozdravom. Občas sa však môže stať, že nový nápad neprichádza. Tu by som chcela pomôcť. Urobte si kávičku, pohodlne sa usaďte a pozrite si moje stránky, nájdite nové nápady, inšpirácie alebo krok za krokom návody. Nech sa páči.

Follow my blog

sobota 24. februára 2018

Birthday Clown


Hi! Here is my card for the latest BINGO challenge at Catch the Bug. I used the middle column Bugaboo image - Red - Sparkle.


Other challenges:
My Time To Craft - Monochromatic

4 komentáre:

 1. lol so cute all in pink!Thanks for joining Catch the Bug's bingo challenge, good luck! Dawn Bugaboo DT

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Your card is adorable. Love the pink. Thanks for joining in the Catch the Bug BINGO Challenge, Lisa Lynn DT.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. What a funny card...love it.
  Thanks for joining Catch the Bug!
  xxx Margreet (DT)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Love your card. Thanks for joining us at Bugaboo for our Saturday Challenge. Good luck.

  Lynn aka Lynnpenuing

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...